“Władca Pierścieni Powrót króla”, czyli epickie zakończenie niezwykłej trylogii!

Epickie zakończenie trylogii wszechczasów!

Władca pierścieni powrót króla kreatywne” to niezwykłe zakończenie trylogii, którą napisał J.R.R. Tolkien. Frodo i Sam kontynuują swoją wędrówkę do Góry Przeznaczenia. Tymczasem Sauron zgromadził już odpowiednie siły i planuje przeprowadzić brutalne uderzenie na stolicę Gondoru, chcąc zemścić się na rasie ludzi za klęskę, której doznał pod Helmowym Jarem. Do Minas Tirith udaje się jednak Gandalf wraz z Pippinem w celu ostrzeżenia namiestnika miasta przed zbliżającym się zagrożeniem. Aragron wraz ze swoimi kompanami oraz królem Théodenem i wiernymi mu Jeźdźcami Rohanu wyrusza do Gondoru na wojnę, aby pomóc Gondorczykom w walce z siłami ciemności, którymi dowodzi przerażający i niezwykle potężny Czarnoksiężnika z Angmaru.

Czy Frodo i Sam zniszczą Jedyny Pierścień? Czy Wolne Ludy Śródziemia zjednoczą się pod wspólnym sztandarem prawowitego króla Gondoru w tych mrocznych czasach? Sięgnij już teraz po ostatni tom trylogii wszech czasów i odnajdź odpowiedzi na te pytania!

J.R.R. Tolkien, czyli twórca “Władcy Pierścieni”!

John Ronald Reuel Tolkien był brytyjskim pisarzem, który w 1892 roku urodził się w Bloemfontein w Wolnym Państwie Oranii. Autor takich wybitnych dzieł, jak między innymi: “Hobbit, czyli tam i z powrotem” (1937), “Władca Pierścieni,” (1954), “Przygody Toma Bombadila i inne wersy z Czerwonej Księgi” (1962), “Silmarillion” (1977), “Niedokończone opowieści” (1980) oraz “Księga zaginionych opowieści” (1983), wykładał filologię klasyczną oraz literaturę staroangielską na Uniwersytecie Oksfordzkim. John Ronald Reuel Tolkien odszedł w wieku 81 lat w 1973 roku. Warto również wspomnieć, że pod koniec swojego żywota pisarz otrzymał w 1972 roku Order Imperium Brytyjskiego drugiego stopnia oraz doktorat honoris causa w Oksfordzie. John Ronald Reuel Tolkien do końca swojego życia pracował nad książką zatytułowaną “Silmarillion”. Po swojej śmierci pisarz został pochowany w katolickiej części cmentarza Wolvercote w Oksfordzie, gdzie spoczywa w jednym grobie wraz ze swoją żoną.